Bourgogne Chardonnay La Côte Mâconnaise 2021

Neohodnoceno

Světle zlatý odstín s některými zelenými odlesky. Ve vůni víno vykazuje intenzivní aroma bílých květů a bílého ovoce (hrušek), velmi charakteristické pro vinnou odrůdu Chardonnay .

360 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 219
Bourgogne Chardonnay La Côte Mâconnaise 2021
Neohodnoceno
bourgogne chardonnay la cote maconnaise 2021
Novinka
Exkluzivní kusy
Exkluzivní kusy
získáte pouze od nás
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Původ Francie
Původ Francie
garantovaný původ z vinic Francie

Detailní popis produktu

Původ Domaine des Vercheres viděl několik generací rodiny Dupuis. Andre Dupuis, kterému pomáhají jeho dva synové, Jean-Christophe a Rémi, obhospodařuje celkem asi 27 hektarů vinic rozmístěných v obcích Mancey a Royer. Chardonnay je osázeno na 6,57 hektarech plochy Domaine, s pozemky v „En Chavy“, „Les Ingrains“, „Sur I' Ouche“, „Les Verchères“ a „En Paillousin“ v Royer a v „Les Cras“. du Haut“ a „Sur les Devants“ v Mancey. 90 % vinic je osázeno klasickou odrůdou Chardonnay a zbylých 10 % je osázeno Chardonnay Muscaté.
Nejmladší z rév jsou staré 15 let a nejstarší 37 let.

Pozemky jsou jílovito-vápenec typu „terre blanche“ (pokryté malými bílými oblázky) v Royer a červené půdy v Mancey. Jsou orientovány na jihovýchod v nadmořské výšce asi 300 m.


Vinifikace Sklizené hrozny jsou pečlivě transportovány do vinařství, kde projdou rychlým a velmi šetrným lisováním, aby se zajistilo, že šťáva vyteče. Šťáva z konce lisování je eliminována. Fermentace je řízena teplotou (pod 20°C), aby se zachovalo aroma. Část vína kvasí ve velkých 300 litrových dubových kádích po dobu 6-8 měsíců. Plnění do lahví probíhá na jaře po sklizni.

Bourgogne white se bude dobře kombinovat se studenými nebo teplými vepřovými jídly (uzeniny z drobů) a také s rybami vařenými na másle. Křupavé a svěží, krásně se hodí ke korýšům a měkkýšům.

Kategorie: Bílá vína
Objem: 0,75 l
Původ: Francie , Bourgogne
Označení: AOC Bourgogne
Obsah alkoholu: 12,5 %
Archivace: 2-5 let
Odrůda: Chardonnay

DOMÉNA
Les Verchères je vesnička uhnízděná v údolí Royer v srdci apelace Mâcon Mancey. 
Zde rodina Dupuisových po 3 generace obdělávala 27 hektarů vinic. 
Vinice jsou osázeny odrůdami Chardonnay (13 ha), Gamay (8 ha), Pinot Noir (5 ha) a
Aligoté (1 ha). Bílé víno Mâcon-Villages pochází efektivně z Royerových „terres blanches“, ale
červené Mâcon Mancey preferuje červené půdy „Les Cras“. „Terroir“ je orientován
na jih-jihovýchod, kde skalní podloží proráží povrch a přirozeně snižuje výnosy. VINEYARDS Domaine je neobvyklá v tom, že praktikuje mulčování slámou. Na některých pozemcích
se řádky pokryté slámou, pokládané každý rok v listopadu, střídají s řádky osázenými trávou. Kromě přidání humusu si Remi Dupuis všiml, že jeho půdy jsou lépe provzdušněné a mají
větší mikrobiální život. Díky této praxi prakticky vyloučil používání herbicidů a hnojiv.
Pozitivní dopad na životní prostředí je zřejmý.