Sablet 2021 Sentier des Terroirs

Granátová barva, průzračná, fialový odlesk.
Svěží, jemná, vůně koření, černého pepře, višně, červeného ovoce, rybízu.  
Chuť je svěží, vláčná, s tóny třešní, malin a červeného ovoce.
Třísloviny jsou elegantní, kulaté. Toto víno má dobrou perzistenci v ústech.

Servis Teplota podávání: Mezi 16°C a 18°C.

Položka byla vyprodána…
550 Kč 454,55 Kč bez DPH
Dostupnost: Vyprodáno
Sablet 2021 Sentier des Terroirs
cotes du rhone
Tip

Detailní popis produktu

Oblast: Údolí Rhony. Půdy: vápenec, štěrk, opuka. Místo: Les Espiers, Chevalon, L'Olivette, Les Tuiles, Le Plan.
Směs: Grenache Noir 60%, Syrah 40%.  
Alkohol: 14 %   
Výroba v ekvivalentu 750 ml: 2500 lahví.  
Dostupné kapacity: 750ML.  
Zpracování Konvenční pěstování. Ruční sklizeň postupným tříděním. Fermentace v surových cementových kádích, jablečno-mléčná fermentace, termoregulovaná fermentace, klasická vinifikace.  
Tradiční korková zátka, zrání v cementových kádích, lehká filtrace.

Doplňkové parametry

Kategorie: CHATEAUNEUF DU PAPE
Původ: Francie, Vallée du Rhône
Označení: Cotes du Rhône Village
Archivace: 3-5 let
Obsah alkoholu: 14%
Objem: 0,75 l
Produkce: 2500 láhvi
Odrůda: Grenache Noir 60%, Syrah 40%
Položka byla vyprodána…

Vše začalo v polovině 17. století, kdy rod Boironů, předkové rodiny Cellierů, vlastnil statek na pozemcích Chateauneuf-du-Pape. Zpočátku se rodina věnovala smíšenému hospodaření a postupně se specializovala na kulturu vinné révy. Zrodila se velká vinice.

Příběh se táhl několik staletí, až do dne, kdy Armand Cellier z Ardeche (francouzský department) přijel sklízet do regionu a byl sveden dcerou majitele Marie-Antoinetty Boiron. Jejich svatbu, oslavenou v roce 1938, krutě zkompromituje Armandova nečekaná mobilizace a jeho zadržování na pět let v Německu.

K dlouho očekávanému návratu Armanda porodila Marie-Antoinette Cellier Roseline a Marceau (přezdívaný „Marc“) Cellier, zatímco pár zdědil vinici Boiron v 50. letech 20. století. První generace vinařů Cellier byla oficiálně uvedena na trh.

V roce 1970 Marceau Cellier po vzoru svého otce převzal rodinné panství po vojenském pobytu v Německu. Protože vždy žil na panství, réva pro něj neměla žádné tajemství. Velkou pomocí byla i jeho manželka Annie Jacumin, která pocházející z rodiny vinařů umožnila získání 4 hektarů vinic. Tradice pokračovala až do roku 2007, kdy byl plamínek opět předán potomkům rodiny.

Třetí generace rodiny Cellier pokračuje ve své cestě mezi respektem k technikám předků a myšlením „out-of-the-box“. Ludovic Cellier (starší), jeho manželka Nathalie a jeho bratři Julien (druhý) a Benoit (mladší) oficiálně vytvořili „Domaine des 3 Cellier“ v srpnu 2007. Dědicové znalostí deseti generací pěstitelů a využívající různé dovednosti, všichni čtyři ovládají umění révy a pracují na vytváření špičkových vín.

 

S 19hektarovým pozemkem a úspěchem, který se stal mezinárodním, se doména nyní specializuje na Chateauneuf-du-Pape, ale nabízí také Cotes-du-Rhone a Vin de France.