Sablet 2021 Sentier des Terroirs

Neohodnoceno

Granátová barva, průzračná, fialový odlesk.
Svěží, jemná, vůně koření, černého pepře, višně, červeného ovoce, rybízu.  
Chuť je svěží, vláčná, s tóny třešní, malin a červeného ovoce.
Třísloviny jsou elegantní, kulaté. Toto víno má dobrou perzistenci v ústech.

Servis Teplota podávání: Mezi 16°C a 18°C.

550 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 306
Sablet 2021 Sentier des Terroirs
Neohodnoceno
cotes du rhone
Novinka
Exkluzivní kusy
Exkluzivní kusy
získáte pouze od nás
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Původ Francie
Původ Francie
garantovaný původ z vinic Francie

Detailní popis produktu

Oblast: Údolí Rhony. Půdy: vápenec, štěrk, opuka. Místo: Les Espiers, Chevalon, L'Olivette, Les Tuiles, Le Plan.
Směs: Grenache Noir 60%, Syrah 40%.  
Alkohol: 14 %   
Výroba v ekvivalentu 750 ml: 2500 lahví.  
Dostupné kapacity: 750ML.  
Zpracování Konvenční pěstování. Ruční sklizeň postupným tříděním. Fermentace v surových cementových kádích, jablečno-mléčná fermentace, termoregulovaná fermentace, klasická vinifikace.  
Tradiční korková zátka, zrání v cementových kádích, lehká filtrace.

Kategorie: ÚDOLÍ RHÔNY, CHATEAUNEUF DU PAPE
Původ: Francie, Vallée du Rhône
Označení: Cotes du Rhône Village
Archivace: 3-5 let
Obsah alkoholu: 14%
Objem: 0,75 l
Produkce: 2500 láhvi
Odrůda: Grenache Noir 60%, Syrah 40%

Vše začalo v polovině 17. století, kdy rod Boironů, předkové rodiny Cellierů, vlastnil statek na pozemcích Chateauneuf-du-Pape. Zpočátku se rodina věnovala smíšenému hospodaření a postupně se specializovala na kulturu vinné révy. Zrodila se velká vinice.

Příběh se táhl několik staletí, až do dne, kdy Armand Cellier z Ardeche (francouzský department) přijel sklízet do regionu a byl sveden dcerou majitele Marie-Antoinetty Boiron. Jejich svatbu, oslavenou v roce 1938, krutě zkompromituje Armandova nečekaná mobilizace a jeho zadržování na pět let v Německu.

K dlouho očekávanému návratu Armanda porodila Marie-Antoinette Cellier Roseline a Marceau (přezdívaný „Marc“) Cellier, zatímco pár zdědil vinici Boiron v 50. letech 20. století. První generace vinařů Cellier byla oficiálně uvedena na trh.

V roce 1970 Marceau Cellier po vzoru svého otce převzal rodinné panství po vojenském pobytu v Německu. Protože vždy žil na panství, réva pro něj neměla žádné tajemství. Velkou pomocí byla i jeho manželka Annie Jacumin, která pocházející z rodiny vinařů umožnila získání 4 hektarů vinic. Tradice pokračovala až do roku 2007, kdy byl plamínek opět předán potomkům rodiny.

Třetí generace rodiny Cellier pokračuje ve své cestě mezi respektem k technikám předků a myšlením „out-of-the-box“. Ludovic Cellier (starší), jeho manželka Nathalie a jeho bratři Julien (druhý) a Benoit (mladší) oficiálně vytvořili „Domaine des 3 Cellier“ v srpnu 2007. Dědicové znalostí deseti generací pěstitelů a využívající různé dovednosti, všichni čtyři ovládají umění révy a pracují na vytváření špičkových vín.

 

S 19hektarovým pozemkem a úspěchem, který se stal mezinárodním, se doména nyní specializuje na Chateauneuf-du-Pape, ale nabízí také Cotes-du-Rhone a Vin de France.