Vítejte na Vinvino – s ohledem na velikosti balení prosím nakupujte vína po 6 kusech.

Rodinné vinařství Pravis

Rodinné vinařství Pravis

Itálie, vinařská oblast Trentino – Alto Adige

 

Vinařství Pravis je splněným snem Domenica Pedrini, jednoho ze zakladatelů. Jeho filosofií je vytvářet vína, která respektují tradiční enologické postupy používané v oblasti Trentino, jako je částečné sušení hroznů před jejich lisováním, a současně hledat nové postupy, které dodávají jejích vínům jedinečnost. Příkladem může být studená macerace před lisováním hroznů.


Generace zakladatelů, Mario Zambarda, Gianni Chistè, Domenico Pedrini, a další generace vinařů.

 

Vinařství najdete severně od jezera Garda, na úpatí pohoří Brenta, v malebné krajině obklopené vinicemi, starobylými vesnicemi a hrady. Tradice a respekt k přírodě jsou tak hodnotami, které ctí vinaři z Pravisu při pěstování vinné révy a výrobě vín. Používají jen minimum nebo žádnou chemii díky výběru vhodných a odolných  odrůd a ve sklepě  omezují technologii například gravitačním přečerpáváním. Sklepy jsou vytesány hluboko ve vápencové skále a proto nepotřebují během roku jakoukoli umělou regulaci teploty.

Četné malé vinice na kterých toto vinařství hospodaří jsou roztroušené na slunných svazích Dolomit, které oddělují údolí Trento od údolí Dolní Sarca, mezi pohořím Brenta a jezerem Garda. Každá vinice je osázena odrůdou vinné révy, která odpovídá jejímu jedinečnému mikroprostředí, což umocní harmonii magického spojení mezi zeminou, rostlinou a polohou. Ideální klima vytváří Ora, „zlatý vítr“ vanoucí od jezera Garda.