Vítejte na Vinvino – s ohledem na velikosti balení prosím nakupujte vína po 6 kusech.

Vinařství Katarzyna Estate

Vinařství Katarzyna Estate

Bulharsko, vinařská oblast Thrákie

 

Jak říká jeden z hlavních enologů Katarzyna Estate, Svilen Kysiov: "Cílem našeho týmu je s využitím tradičních vinařských postupů odhalit jedinečnost vinice a jejího terroir. Chceme vytvářet vína, která jsou vyvážená, vyjadřují a zdůrazňují charakter regionu.“


 

Vinařství Katarzyna Estate najdete na  bulharsko-řecké hranici, v oblasti, která historicky spadala do starověké Thrákie, jednoho z prvních území v Evropě, kde se  pěstovala vinná réva. Katarzyna Estate byla založena v roce 2004 a zpočátku tým pracoval pod vedením francouzské enoložky Cecile Poille.

 

Budovy vinařství jsou situovány ve svahu.  To umožňuje využívat gravitaci pro stáčení  a  přesun vína mezi jednotlivými procesy výroby. Vína se vyrábějí klasickými technologiemi s převážně manuální prací. Během sklizně hroznů je denně sledován obsah cukru, titrovatelné kyseliny a fenolová zralost hroznů pomocí analýz a ochutnávek. Způsob výroby zahrnuje ruční třídění hroznů před kvašením, takže ke zpracování zůstávají pouze ty nejkvalitnější hrozny.

 

Terroir tohoto vinařství umožňuje vytvářet krásná vína; vynikající plná červená a chuťově jedinečná bílá.

Půda vinic je písčitá, kamenitá a chudá, s velkým obsahem vápníku a hořčíku (white soil)

Podnebí   je mírné kontinentální se silným vlivem Středomoří. Léta jsou horká a suchá a zimy teplé a deštivé. Katarzyna Estate  se nachází v regionu Bulharska s nejdelší dobou slunečního záření a kumulativní úhrn teploty dosahuje během vegetačního období   až  4000°C. Dominují severozápadní a severovýchodní větry. Jižní vítr, tak nenáviděný vinaři zejména v srpnu, protože vysušuje vinné hrozny, je zde vzácný.