Gigondas 2019 Sentier des Terroirs

Degustace GIGONDAS Vizuální: rubínově průzračná barva, granátově červený odstín. Čich: Křupavý, ovocný, chuť bílého pepře, čerstvého ovoce. Chuť: V ústech je aromatická, s tóny čerstvého ovoce, červeného ovoce. Taniny jsou pevné. Toto víno má dlouhou perzistenci v ústech.

Položka byla vyprodána…
660 Kč 545,45 Kč bez DPH
Dostupnost: Na dotaz
Gigondas 2019 Sentier des Terroirs

Detailní popis produktu

Oblast: Údolí Rhony.

Terroir : vápence, opuky, štěrky. 

Hamlet: Le Trignon, Notre Dame des Pallières.

Směs: Black Grenache 80 %, Syrah 10 %, Mourvèdre 10 %

Alkohol : 15 % 

Produkce v ekvivalentu 750 ml: 5200 lahví. 

Dostupné velikosti lahví: 750 ml.
Ruční sklizeň postupným tříděním. Fermentace v surovém cementovém tanku, termoregulovaná fermentace, klasická výroba vína, nalolaktická fermentace. Zrání v cementové nádrži, lehká filtrace, tradiční korková zátka.

Servis Provozní teplota: Mezi 16°C a 18°C.
Spotřebovat mezi 2020 a 2028.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Původ: Francie, Vallée du Rhône
Označení: AOC Gigondas
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 15 %
Archivace: 8 let
Odrůda: Black Grenache 80 %, Syrah 10 %, Mourvèdre 10 %
Položka byla vyprodána…

Vše začalo v polovině 17. století, kdy rod Boironů, předkové rodiny Cellierů, vlastnil statek na pozemcích Chateauneuf-du-Pape. Zpočátku se rodina věnovala smíšenému hospodaření a postupně se specializovala na kulturu vinné révy. Zrodila se velká vinice.

Příběh se táhl několik staletí, až do dne, kdy Armand Cellier z Ardeche (francouzský department) přijel sklízet do regionu a byl sveden dcerou majitele Marie-Antoinetty Boiron. Jejich svatbu, oslavenou v roce 1938, krutě zkompromituje Armandova nečekaná mobilizace a jeho zadržování na pět let v Německu.

K dlouho očekávanému návratu Armanda porodila Marie-Antoinette Cellier Roseline a Marceau (přezdívaný „Marc“) Cellier, zatímco pár zdědil vinici Boiron v 50. letech 20. století. První generace vinařů Cellier byla oficiálně uvedena na trh.

V roce 1970 Marceau Cellier po vzoru svého otce převzal rodinné panství po vojenském pobytu v Německu. Protože vždy žil na panství, réva pro něj neměla žádné tajemství. Velkou pomocí byla i jeho manželka Annie Jacumin, která pocházející z rodiny vinařů umožnila získání 4 hektarů vinic. Tradice pokračovala až do roku 2007, kdy byl plamínek opět předán potomkům rodiny.

Třetí generace rodiny Cellier pokračuje ve své cestě mezi respektem k technikám předků a myšlením „out-of-the-box“. Ludovic Cellier (starší), jeho manželka Nathalie a jeho bratři Julien (druhý) a Benoit (mladší) oficiálně vytvořili „Domaine des 3 Cellier“ v srpnu 2007. Dědicové znalostí deseti generací pěstitelů a využívající různé dovednosti, všichni čtyři ovládají umění révy a pracují na vytváření špičkových vín.

 

S 19hektarovým pozemkem a úspěchem, který se stal mezinárodním, se doména nyní specializuje na Chateauneuf-du-Pape, ale nabízí také Cotes-du-Rhone a Vin de France.