Saint Joseph 2020 Sentier des Terroirs

Neohodnoceno

Určeno pro každého ,kdo hledá něco nového. Výroba 6.000 láhvi . 
Bílé odrůdy apelované pro CDP jsou praktický neznámé v našich končinách.
Kulatost a vyváženost a spojena s unikátní mineralitou 
terroiru a absence nepříjemné kyselosti Vás milé překvapí.

Slámově žlutá průzračná barva, zelený odstín.
Aromatické, chuť ovoce, hrušky.
Chuť je svěží, s tóny mléčné marmelády, bílých květů. Toto víno je mírně minerální, s dobrou perzistencí v ústech.

980 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 162
Saint Joseph 2020 Sentier des Terroirs
Neohodnoceno
saint joseph 2020 sentier des terroirs
Tip
Exkluzivní kusy
Exkluzivní kusy
získáte pouze od nás
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Původ Francie
Původ Francie
garantovaný původ z vinic Francie

Detailní popis produktu

Oblast: Údolí Rhony. Terroir : písky / safry, žula. Hamlet: Cuminalle, Combe, Patasse.
 Roussane 50%, Marssanne 50%.
Alkohol
: 13,5 % obj.
Výroba v ekvivalentu 750 ml: 6000 lahví.

Dostupné velikosti lahví: 750ML. Ruční sklizeň. Přímé lisování, fermentace v novém sudu, termoregulovaná fermentace, pravidelné míchání kalů v sudu, jablečno-mléčná fermentace. Pravidelné míchání kalu v sudu, zrání v novém sudu, čeření, lehká filtrace, tradiční korková zátka. Servis Provozní teplota: Mezi 12°C a 14°C.
Spotřebovat mezi 2021 a 2025

Kategorie: Bílá vína
Původ: Francie, Vallée du Rhône
Označení: AOC Saint Josef
Archivace: 3-4 roky
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Produkce: 6.000 lahví
Odrůda: Roussane 50%, Marssanne 50%

Vše začalo v polovině 17. století, kdy rod Boironů, předkové rodiny Cellierů, vlastnil statek na pozemcích Chateauneuf-du-Pape. Zpočátku se rodina věnovala smíšenému hospodaření a postupně se specializovala na kulturu vinné révy. Zrodila se velká vinice.

Příběh se táhl několik staletí, až do dne, kdy Armand Cellier z Ardeche (francouzský department) přijel sklízet do regionu a byl sveden dcerou majitele Marie-Antoinetty Boiron. Jejich svatbu, oslavenou v roce 1938, krutě zkompromituje Armandova nečekaná mobilizace a jeho zadržování na pět let v Německu.

K dlouho očekávanému návratu Armanda porodila Marie-Antoinette Cellier Roseline a Marceau (přezdívaný „Marc“) Cellier, zatímco pár zdědil vinici Boiron v 50. letech 20. století. První generace vinařů Cellier byla oficiálně uvedena na trh.

V roce 1970 Marceau Cellier po vzoru svého otce převzal rodinné panství po vojenském pobytu v Německu. Protože vždy žil na panství, réva pro něj neměla žádné tajemství. Velkou pomocí byla i jeho manželka Annie Jacumin, která pocházející z rodiny vinařů umožnila získání 4 hektarů vinic. Tradice pokračovala až do roku 2007, kdy byl plamínek opět předán potomkům rodiny.

Třetí generace rodiny Cellier pokračuje ve své cestě mezi respektem k technikám předků a myšlením „out-of-the-box“. Ludovic Cellier (starší), jeho manželka Nathalie a jeho bratři Julien (druhý) a Benoit (mladší) oficiálně vytvořili „Domaine des 3 Cellier“ v srpnu 2007. Dědicové znalostí deseti generací pěstitelů a využívající různé dovednosti, všichni čtyři ovládají umění révy a pracují na vytváření špičkových vín.

 

S 19hektarovým pozemkem a úspěchem, který se stal mezinárodním, se doména nyní specializuje na Chateauneuf-du-Pape, ale nabízí také Cotes-du-Rhone a Vin de France.