Saint Joseph 2020 Sentier des Terroirs

Neohodnoceno

Degustace Vizuální: slámově žlutá průzračná barva, zelený odstín.
Nos: Aromatický, ženský, chuť ovoce, hrušky.
Chuť: Ústa jsou svěží, s tóny mléčné marmelády, bílých květů. Toto víno je mírně minerální, s dobrou perzistencí v ústech.

880 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 162
Saint Joseph 2020 Sentier des Terroirs
Neohodnoceno
Exkluzivní kusy
Exkluzivní kusy
získáte pouze od nás
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Původ Francie
Původ Francie
garantovaný původ z vinic Francie

Detailní popis produktu

Oblast: Údolí Rhony. Terroir : písky / safry, žula. Hamlet: Cuminalle, Combe, Patasse.
 Roussane 50%, Marssanne 50%.
Alkohol
: 13,5 % obj.
Výroba v ekvivalentu 750 ml: 6000 lahví.

Dostupné velikosti lahví: 750ML. Ruční sklizeň. Přímé lisování, fermentace v novém sudu, termoregulovaná fermentace, pravidelné míchání kalů v sudu, jablečno-mléčná fermentace. Pravidelné míchání kalu v sudu, zrání v novém sudu, čeření, lehká filtrace, tradiční korková zátka. Servis Provozní teplota: Mezi 12°C a 14°C.
Spotřebovat mezi 2021 a 2024.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Hmotnost: 1.5 kg
Původ: Francie, Vallée du Rhône
Označení: AOC Saint Josef
Archivace: 2 roky
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Produkce: 6.000 lahví
Odrůda: Roussane 50%, Marssanne 50%
Kategorie: Bílá vína
Hmotnost: 1.5 kg
Původ: Francie, Vallée du Rhône
Označení: AOC Saint Josef
Archivace: 2 roky
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Produkce: 6.000 lahví
Odrůda: Roussane 50%, Marssanne 50%

Vše začalo v polovině 17. století, kdy rod Boironů, předkové rodiny Cellierů, vlastnil statek na pozemcích Chateauneuf-du-Pape. Zpočátku se rodina věnovala smíšenému hospodaření a postupně se specializovala na kulturu vinné révy. Zrodila se velká vinice.

Příběh se táhl několik staletí, až do dne, kdy Armand Cellier z Ardeche (francouzský department) přijel sklízet do regionu a byl sveden dcerou majitele Marie-Antoinetty Boiron. Jejich svatbu, oslavenou v roce 1938, krutě zkompromituje Armandova nečekaná mobilizace a jeho zadržování na pět let v Německu.

K dlouho očekávanému návratu Armanda porodila Marie-Antoinette Cellier Roseline a Marceau (přezdívaný „Marc“) Cellier, zatímco pár zdědil vinici Boiron v 50. letech 20. století. První generace vinařů Cellier byla oficiálně uvedena na trh.

V roce 1970 Marceau Cellier po vzoru svého otce převzal rodinné panství po vojenském pobytu v Německu. Protože vždy žil na panství, réva pro něj neměla žádné tajemství. Velkou pomocí byla i jeho manželka Annie Jacumin, která pocházející z rodiny vinařů umožnila získání 4 hektarů vinic. Tradice pokračovala až do roku 2007, kdy byl plamínek opět předán potomkům rodiny.

Třetí generace rodiny Cellier pokračuje ve své cestě mezi respektem k technikám předků a myšlením „out-of-the-box“. Ludovic Cellier (starší), jeho manželka Nathalie a jeho bratři Julien (druhý) a Benoit (mladší) oficiálně vytvořili „Domaine des 3 Cellier“ v srpnu 2007. Dědicové znalostí deseti generací pěstitelů a využívající různé dovednosti, všichni čtyři ovládají umění révy a pracují na vytváření špičkových vín.

 

S 19hektarovým pozemkem a úspěchem, který se stal mezinárodním, se doména nyní specializuje na Chateauneuf-du-Pape, ale nabízí také Cotes-du-Rhone a Vin de France.