Riesling Grand CRU Rosacker 2018- 2020

Zářivá žlutá barva se zlatými odstíny. Ve vůni s tóny citrusů a grapefruitové kůry s citrónovým nádechem. Na patře svěží a tělnatý útok na krásnou mineralitu. Odhaluje velmi dobrou strukturu s vůní citrónu, pepře a bílého květu; časem bude kulatější a poddajnější.

Suché, silné a velkorysé víno s pěkným a dlouhým závěrem. Komplexní chutě a mineralita typická pro "terroir" Grand Cru Rosacker v průběhu let. Hrozny jsou sklizeny 100% ručně, bez drcení. Hrozny jsou sváženy přímo do pneumatických lisů, kde jsou hladce lisovány. Fermentace probíhá pomalu díky termoregulovanému systému umožňujícímu regulaci teploty. Víno pak zraje na jemných kalech.

 
Servírovací teplota: 10 - 12° C
Archivace : 4-10 let
 
 

BUKET

Minerály   Citrusy

GASTRONOMIE

  Mořské plody   Ušlechtilé ryby   Bílé maso   Kozí sýr

 

720 Kč 595,04 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (>10 ks)
Riesling Grand CRU Rosacker 2018- 2020

Detailní popis produktu

 

"Grand Cru Rosacker je výjimečný "terroir". Je tam hodně citrínu - polodrahokam, který dodává citrónovo-medovou chuť tomuto vínu. "

 

 

Od roku 1795 se generace rodiny ERMEL střídaly od otce k synovi se vždy stejnou vášní. Sylvie a Jean Davidovi převzali po rodičích v roce 1990 a v současné době provozují 14 hektarů vinic. Od roku 2015 se k rodinnému majetku připojili jejich synové David a François. Rok 2020 bude v Domaine David Ermel ve znamení zlomu, a to „oficiálním“ příchodem dvou synů Davida a Françoise, se kterými jste se již jistě setkali, pokud jste měli možnost nás v Hunawihru navštívit.

Doplňkové parametry

Kategorie: alsaská bílá vína
Objem: 0,75 l
Původ: Francie region Alsace
Druh: 100% Riesling
Označení: AOC Alsace Grand Cru
Archivace: až 10 let
Obsah alkoholu: 14%

Od roku 1795 se generace rodiny ERMEL střídaly od otce k synovi se vždy stejnou vášní. 
Sylvie a Jean Davidovi převzali po rodičích v roce 1990 a v současné době provozují 
14 hektarů vinic. Od roku 2015 se k rodinnému majetku připojili jejich synové David a François. Rok 2020 bude v Domaine David Ermel ve znamení zlomu, a to „oficiálním“
příchodem dvou synů Davida a Françoise, se kterými jste se již jistě setkali,
pokud jste měli možnost nás v Hunawihru navštívit.