Chateauneuf-du-Pape Alchimie Blanc 2020


Výroba v ekvivalentu 750 ml: 1100 lahví   

Určeno pro každého ,kdo hledá něco nového. 
Bílé odrůdy apelované pro CDP jsou praktický neznámé v našich končinách. Kulatost a vyváženost a spojena s unikátní mineralitou terroiru a absence nepříjemné kyselosti Vás milé překvapí.

Žlutá bledá barva, zelený odstín.
Vůně je legantní, chuť grapefruitu, verbeny.
Tóny čerstvého ovoce, jablka. Toto víno má dobrou perzistenci v ústech.

standardní cena: 980 Kč –8 % 900 Kč 743,80 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (8 ks)
Chateauneuf-du-Pape Alchimie Blanc 2020
chateauneuf du pape alchimie 2020
Novinka
–8 %

Detailní popis produktu

Oblast: Údolí Rhony.
Terroir: písky / safry. Hamlet: Bois-Dauphin.

Bourboulenc 5%, White Clairette 70%, White Grenache 20%, Roussane 5%.

Alkohol : 13,5 % obj. 
Datum lahvování: 2021-03-16. Dělání vína Organická kultura. Ruční sklizeň postupným tříděním. Fermentace v nerezovém tanku, termoregulované kvašení, přímé lisování, klasická výroba vína. Tradiční korková zátka, čeření, zrání v nerezovém tanku, lehká filtrace.
Servírovací  teplota: Mezi 12°C a 14°C.
Spotřebováno v letech 2021 až 2026.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Původ: Francie, Vallée du Rhône
Označení: AOC Chateauneuf du Pape
Archivace: 5 let
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Produkce: 1.100
Odrůda: Bourboulenc 5%, White Clairette 70%, White Grenache 20%, Roussane 5%

Vše začalo v polovině 17. století, kdy rod Boironů, předkové rodiny Cellierů, vlastnil statek na pozemcích Chateauneuf-du-Pape. Zpočátku se rodina věnovala smíšenému hospodaření a postupně se specializovala na kulturu vinné révy. Zrodila se velká vinice.

Příběh se táhl několik staletí, až do dne, kdy Armand Cellier z Ardeche (francouzský department) přijel sklízet do regionu a byl sveden dcerou majitele Marie-Antoinetty Boiron. Jejich svatbu, oslavenou v roce 1938, krutě zkompromituje Armandova nečekaná mobilizace a jeho zadržování na pět let v Německu.

K dlouho očekávanému návratu Armanda porodila Marie-Antoinette Cellier Roseline a Marceau (přezdívaný „Marc“) Cellier, zatímco pár zdědil vinici Boiron v 50. letech 20. století. První generace vinařů Cellier byla oficiálně uvedena na trh.

V roce 1970 Marceau Cellier po vzoru svého otce převzal rodinné panství po vojenském pobytu v Německu. Protože vždy žil na panství, réva pro něj neměla žádné tajemství. Velkou pomocí byla i jeho manželka Annie Jacumin, která pocházející z rodiny vinařů umožnila získání 4 hektarů vinic. Tradice pokračovala až do roku 2007, kdy byl plamínek opět předán potomkům rodiny.

Třetí generace rodiny Cellier pokračuje ve své cestě mezi respektem k technikám předků a myšlením „out-of-the-box“. Ludovic Cellier (starší), jeho manželka Nathalie a jeho bratři Julien (druhý) a Benoit (mladší) oficiálně vytvořili „Domaine des 3 Cellier“ v srpnu 2007. Dědicové znalostí deseti generací pěstitelů a využívající různé dovednosti, všichni čtyři ovládají umění révy a pracují na vytváření špičkových vín.

 

S 19hektarovým pozemkem a úspěchem, který se stal mezinárodním, se doména nyní specializuje na Chateauneuf-du-Pape, ale nabízí také Cotes-du-Rhone a Vin de France.