Chateauneuf-du-Pape Alchimie Blanc 2020

Neohodnoceno


Výroba v ekvivalentu 750 ml: 1100 lahví   

Určeno pro každého ,kdo hledá něco nového. 
Bílé odrůdy apelované pro CDP jsou praktický neznámé v našich končinách. Kulatost a vyváženost a spojena s unikátní mineralitou terroiru a absence nepříjemné kyselosti Vás milé překvapí.

Žlutá bledá barva, zelený odstín.
Vůně je legantní, chuť grapefruitu, verbeny.
Tóny čerstvého ovoce, jablka. Toto víno má dobrou perzistenci v ústech.

980 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 180
Chateauneuf-du-Pape Alchimie Blanc 2020
Neohodnoceno
chateauneuf du pape alchimie 2020
Tip
Exkluzivní kusy
Exkluzivní kusy
získáte pouze od nás
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Původ Francie
Původ Francie
garantovaný původ z vinic Francie

Detailní popis produktu

Oblast: Údolí Rhony.
Terroir: písky / safry. Hamlet: Bois-Dauphin.

Bourboulenc 5%, White Clairette 70%, White Grenache 20%, Roussane 5%.

Alkohol : 13,5 % obj. 
Datum lahvování: 2021-03-16. Dělání vína Organická kultura. Ruční sklizeň postupným tříděním. Fermentace v nerezovém tanku, termoregulované kvašení, přímé lisování, klasická výroba vína. Tradiční korková zátka, čeření, zrání v nerezovém tanku, lehká filtrace.
Servírovací  teplota: Mezi 12°C a 14°C.
Spotřebováno v letech 2021 až 2026.

Kategorie: Bílá vína
Původ: Francie, Vallée du Rhône
Označení: AOC Chateauneuf du Pape
Archivace: 5 let
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Produkce: 1.100
Odrůda: Bourboulenc 5%, White Clairette 70%, White Grenache 20%, Roussane 5%

Vše začalo v polovině 17. století, kdy rod Boironů, předkové rodiny Cellierů, vlastnil statek na pozemcích Chateauneuf-du-Pape. Zpočátku se rodina věnovala smíšenému hospodaření a postupně se specializovala na kulturu vinné révy. Zrodila se velká vinice.

Příběh se táhl několik staletí, až do dne, kdy Armand Cellier z Ardeche (francouzský department) přijel sklízet do regionu a byl sveden dcerou majitele Marie-Antoinetty Boiron. Jejich svatbu, oslavenou v roce 1938, krutě zkompromituje Armandova nečekaná mobilizace a jeho zadržování na pět let v Německu.

K dlouho očekávanému návratu Armanda porodila Marie-Antoinette Cellier Roseline a Marceau (přezdívaný „Marc“) Cellier, zatímco pár zdědil vinici Boiron v 50. letech 20. století. První generace vinařů Cellier byla oficiálně uvedena na trh.

V roce 1970 Marceau Cellier po vzoru svého otce převzal rodinné panství po vojenském pobytu v Německu. Protože vždy žil na panství, réva pro něj neměla žádné tajemství. Velkou pomocí byla i jeho manželka Annie Jacumin, která pocházející z rodiny vinařů umožnila získání 4 hektarů vinic. Tradice pokračovala až do roku 2007, kdy byl plamínek opět předán potomkům rodiny.

Třetí generace rodiny Cellier pokračuje ve své cestě mezi respektem k technikám předků a myšlením „out-of-the-box“. Ludovic Cellier (starší), jeho manželka Nathalie a jeho bratři Julien (druhý) a Benoit (mladší) oficiálně vytvořili „Domaine des 3 Cellier“ v srpnu 2007. Dědicové znalostí deseti generací pěstitelů a využívající různé dovednosti, všichni čtyři ovládají umění révy a pracují na vytváření špičkových vín.

 

S 19hektarovým pozemkem a úspěchem, který se stal mezinárodním, se doména nyní specializuje na Chateauneuf-du-Pape, ale nabízí také Cotes-du-Rhone a Vin de France.