Beaune 1er Cru "Les Chouacheux" 2018

Velmi hluboká, silná barva. Jemný buket vína uvolňuje aroma červených bobulí. Jeho jemnost a elegance na vstupu do patra se vyvine do více tříslového závěru. Víno vykazuje půvabnou, elegantní koncentraci, umocněnou starou révou, která si opravdu přišla na své. Ukázkový Pinot Noir. Toto Beaune 1er cru se dobře hodí k červenému masu a dušené nebo pečené zvěřině . Sýry jako Saint-Nectaire, Comté a některé kozí sýry se také dobře hodí. 

 
Servírovací teplota: 15 - 17° C
Archivace : 5-10 let
 
 

BUKET

  Červené bobule

GASTRONOMIE

   Červené maso   Sýry  Zvěřina

 

1 690 Kč 1 396,69 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (>10 ks)
Beaune 1er Cru "Les Chouacheux" 2018

Detailní popis produktu

 

"Chuť, luxusní barva a pocit exkluzivního pití ."

 

 

Domain Benois Sordet -

Malá vesnice na Côte d'Or s 550 obyvateli - se nachází 4 km jihozápadně od Beaune, na silnici do Autunu. Tato prestižní apelace o rozloze 337 ha produkuje výhradně červené víno: 212 ha v Pommard a 125 ha v Pommard 1er Cru. Tuto produkci doplňuje řada vínové červené a bílé. Domaine of Jérôme Sordet je jednou z nejstarších vinařských oblastí Pommard. Typicky burgundské stavby, pocházející z počátku 17. století, stejně jako 30 metrů hluboká studna na nádvoří, na jejíž koruně je vytesán rok 1641. Od roku 1793 je nemovitost ve vlastnictví rodiny.

Původ název cru je odvozen od „Les Sausseux“, místa, kde rostou vrby. V 18. století byla označována jako „En Chaucheus“, z čehož se později stalo „Choicheux“ a dnes se píše "Chouacheux". Tento 1 hektarový pozemek se nachází na druhém konci Beaune, když se vydáte směrem k Pommard. Je orientován na jihovýchod s hnědým vápencovým podložím, které dodává tomuto označení charakteristickou jemnost a eleganci. Tyto staré révy s nízkým výnosem, staré něco málo přes 50 let, produkují hrozny s krásnou koncentrací.

Vinifikace: Hrozny jsou plně odstopkované a následně vinifikovány v betonových nebo nerezových kádích s ražením a přečerpáváním v závislosti na víně a denních ochutnávkách. Předfermentační macerace trvá 3-6 dní při 13°C, následuje 2-3 týdny fermentace dle roku, při maximální teplotě 33-34°C. Jablečno-mléčné kvašení probíhá během 12 měsíců zrání v dubových sudech, z nichž 10-15 % je nových.

Doplňkové parametry

Kategorie: burgundská červená vína
Objem: 0,75 l
Původ: Francie , Bourgogne
Označení: Bourgogne 1er Cru
Archivace: 5-10 let
Obsah alkoholu: 13%
Odrůda: Pinot Noir

DOMÉNA
Pommard - malá vesnice Côte d'Or s 550 obyvateli - se nachází 4 km jihozápadně od Beaune,
na silnici do Autunu. Tato prestižní apelace o rozloze 337 ha produkuje výhradně červené víno:
212 ha v Pommard a 125 ha v Pommard 1er Cru.
Tuto produkci doplňuje řada vínové červené a bílé. Domaine of Jérôme Sordet je jednou z nejstarších vinařských oblastí Pommard.
Typicky burgundské stavby, pocházející z počátku 17. století, stejně jako 30 metrů
hluboká studna na nádvoří, na jejíž koruně je vytesán rok 1641.
Od roku 1793 je nemovitost ve vlastnictví rodiny. Pozemek se rozkládá na ploše něco málo přes 12 hektarů.