27.6. - 10.7. dovolená - jedeme do Burgundska a Champagne pro vína. Objednávky budou odesílány po 10.7.

Chateauneuf du Pape Alchimie 2020

Ruční sklizeň postupným tříděním. Odstopkování, fermentace v surových cementových kádích, termoregulovaná fermentace, klasická vinifikace, jablečno-mléčná fermentace.
Zrání v sudech, zrání ve starých dubových tunách, čeření, lehká filtrace, tradiční korková zátka. 
Degustace : Granátová barva, trvalá, granátový odlesk. Aroma třešně, maliny, lékořice.
Chuť: Chuť je hluboká, pitelná, s tóny třešní Morello a červeného ovoce.  
Třísloviny jsou elegantní. Toto víno má dlouhou perzistenci v ústech.  
Teplota podávání: Mezi 14°C a 16°C.
Ke spotřebě v letech 2022 až 2032.

Položka byla vyprodána…
1 060 Kč 876,03 Kč bez DPH
Dostupnost: NA OBJEDNAVKU
Chateauneuf du Pape Alchimie 2020

Detailní popis produktu

Oblast: Údolí Rhony. Terroirs: Válcované oblázky, písky/safres, vápence, hnědé půdy.  
Místo: Les Bosquets, Les Brusquières, Les Galimardes, Terres Blanches, Les Serres, Palestor, Cabrières.
Směs: Grenache Noir 60%, Syrah 16%, Mourvèdre 10%, Counoise 4%, Vaccarèse 4%, Terret Noir 4%, Clairette Rose 2%. Stupeň: 15 % obj.  
Výroba v ekvivalentu 750 ml: 8500 lahví. Dostupné kapacity: 750ML, 1500ML. 
Datum lahvování: 28-06-2022.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Původ: Francie, Vallée du Rhône
Označení: AOC Chateauneuf du Pape
Objem: 0,75 l
Archivace: 10 let
Obsah alkoholu: 15 %
Množství: 8.500 láhvi
Položka byla vyprodána…

Vše začalo v polovině 17. století, kdy rod Boironů, předkové rodiny Cellierů, vlastnil statek na pozemcích Chateauneuf-du-Pape. Zpočátku se rodina věnovala smíšenému hospodaření a postupně se specializovala na kulturu vinné révy. Zrodila se velká vinice.

Příběh se táhl několik staletí, až do dne, kdy Armand Cellier z Ardeche (francouzský department) přijel sklízet do regionu a byl sveden dcerou majitele Marie-Antoinetty Boiron. Jejich svatbu, oslavenou v roce 1938, krutě zkompromituje Armandova nečekaná mobilizace a jeho zadržování na pět let v Německu.

K dlouho očekávanému návratu Armanda porodila Marie-Antoinette Cellier Roseline a Marceau (přezdívaný „Marc“) Cellier, zatímco pár zdědil vinici Boiron v 50. letech 20. století. První generace vinařů Cellier byla oficiálně uvedena na trh.

V roce 1970 Marceau Cellier po vzoru svého otce převzal rodinné panství po vojenském pobytu v Německu. Protože vždy žil na panství, réva pro něj neměla žádné tajemství. Velkou pomocí byla i jeho manželka Annie Jacumin, která pocházející z rodiny vinařů umožnila získání 4 hektarů vinic. Tradice pokračovala až do roku 2007, kdy byl plamínek opět předán potomkům rodiny.

Třetí generace rodiny Cellier pokračuje ve své cestě mezi respektem k technikám předků a myšlením „out-of-the-box“. Ludovic Cellier (starší), jeho manželka Nathalie a jeho bratři Julien (druhý) a Benoit (mladší) oficiálně vytvořili „Domaine des 3 Cellier“ v srpnu 2007. Dědicové znalostí deseti generací pěstitelů a využívající různé dovednosti, všichni čtyři ovládají umění révy a pracují na vytváření špičkových vín.

 

S 19hektarovým pozemkem a úspěchem, který se stal mezinárodním, se doména nyní specializuje na Chateauneuf-du-Pape, ale nabízí také Cotes-du-Rhone a Vin de France.