Lirac 2021 Sentier des Terroirs

Neohodnoceno
550 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 309
Lirac 2021 Sentier des Terroirs
Neohodnoceno
CDB1ABAD CE7F 4927 AC61 85D35EACCF75
Novinka
Exkluzivní kusy
Exkluzivní kusy
získáte pouze od nás
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Původ Francie
Původ Francie
garantovaný původ z vinic Francie

Detailní popis produktu

Oblast: Údolí Rhony. Terroirs: červené jíly, válcované oblázky. Místo: Maillac, Pellegrin. Směs: Grenache Noir 80 %, Mourvèdre 10 %, Syrah 10 %. Stupeň: 14,5 % obj. Výroba v ekvivalentu 750 ml: 2500 lahví. Dostupné kapacity: 750ML. Zpracování Konvenční pěstování. Ruční sklizeň postupným tříděním. Fermentace v surových cementových kádích, jablečno-mléčná fermentace, termoregulovaná fermentace, klasická vinifikace. Tradiční korková zátka, zrání v cementových kádích, lehká filtrace. Degustace Vizuální: Červená barva, tmavý, fialový odlesk. Čich: Komplexní, vůně černého rybízu, hřibu, sena, hnědého tabáku. Chuť: Chuť je upřímná, hustá, s tóny džemu ovoce a rostlin. Třísloviny jsou pevné, kulaté. Toto víno má dobrou perzistenci v ústech. Servis Teplota podávání: Mezi 16°C a 18°C. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Hmotnost: 1.5 kg
Původ: Francie, Vallée du Rhône
Označení: AOC Lirac
Archivace: 3-5 let
Obsah alkoholu: 14,5%
Objem: 0,75 l
Produkce: 2500 láhvi
Odrůda: Grenache Noir 80 %, Mourvèdre 10 %, Syrah 10 %
Kategorie: Červená vína
Hmotnost: 1.5 kg
Původ: Francie, Vallée du Rhône
Označení: AOC Lirac
Archivace: 3-5 let
Obsah alkoholu: 14,5%
Objem: 0,75 l
Produkce: 2500 láhvi
Odrůda: Grenache Noir 80 %, Mourvèdre 10 %, Syrah 10 %

Vše začalo v polovině 17. století, kdy rod Boironů, předkové rodiny Cellierů, vlastnil statek na pozemcích Chateauneuf-du-Pape. Zpočátku se rodina věnovala smíšenému hospodaření a postupně se specializovala na kulturu vinné révy. Zrodila se velká vinice.

Příběh se táhl několik staletí, až do dne, kdy Armand Cellier z Ardeche (francouzský department) přijel sklízet do regionu a byl sveden dcerou majitele Marie-Antoinetty Boiron. Jejich svatbu, oslavenou v roce 1938, krutě zkompromituje Armandova nečekaná mobilizace a jeho zadržování na pět let v Německu.

K dlouho očekávanému návratu Armanda porodila Marie-Antoinette Cellier Roseline a Marceau (přezdívaný „Marc“) Cellier, zatímco pár zdědil vinici Boiron v 50. letech 20. století. První generace vinařů Cellier byla oficiálně uvedena na trh.

V roce 1970 Marceau Cellier po vzoru svého otce převzal rodinné panství po vojenském pobytu v Německu. Protože vždy žil na panství, réva pro něj neměla žádné tajemství. Velkou pomocí byla i jeho manželka Annie Jacumin, která pocházející z rodiny vinařů umožnila získání 4 hektarů vinic. Tradice pokračovala až do roku 2007, kdy byl plamínek opět předán potomkům rodiny.

Třetí generace rodiny Cellier pokračuje ve své cestě mezi respektem k technikám předků a myšlením „out-of-the-box“. Ludovic Cellier (starší), jeho manželka Nathalie a jeho bratři Julien (druhý) a Benoit (mladší) oficiálně vytvořili „Domaine des 3 Cellier“ v srpnu 2007. Dědicové znalostí deseti generací pěstitelů a využívající různé dovednosti, všichni čtyři ovládají umění révy a pracují na vytváření špičkových vín.

 

S 19hektarovým pozemkem a úspěchem, který se stal mezinárodním, se doména nyní specializuje na Chateauneuf-du-Pape, ale nabízí také Cotes-du-Rhone a Vin de France.