Chateauneuf-du-Pape Eternelle 2016

DODÁME V DŘEVĚNÉ DÁRKOVÉ KRABICI  

MIMOŘÁDNÉ VÍNO PATŘÍ MEZI 1% NEJLEPŠÍCH VÍN SVĚTA 

 Degustace 2015 

Vizuální: rubínová zářivá barva, karmínový odstín. 

Vůně je  Aromatická, elegantní, s příchutí růže, višně, džemu, manga, černého čaje.

Chuť: Ústa jsou elegantní, hedvábná, s tóny koření, lékořice, čerstvého ovoce.

Třísloviny jsou jemné, sametové. Toto víno má dlouhou perzistenci v ústech.

96          90

2 800 Kč 2 314,05 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (10 ks)
Chateauneuf-du-Pape Eternelle 2016

Detailní popis produktu

Oblast: Údolí Rhony.
Terroir : písky / safry. Hamlet: La Gardiole.
Black Grenache 100%
Alkohol : 15 % obj.
Výroba v ekvivalentu 750 ml: 1300 lahví.
Dostupné velikosti lahví: 750 ml.

Datum lahvování: 26.07.2017.  Organická kultura. Ruční sklizeň postupným tříděním. Odstopkování, kvašení v nerezovém tanku, termoregulované kvašení, klasická výroba vína. Tradiční korková zátka, zrání v nerezovém tanku, lehká filtrace.


Servisní teplota: Mezi 14°C a 16°C.
Archivace : mezi 2020 a 2035.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Původ: Francie, Vallée du Rhône
Označení: AOC Chateauneuf du Pape
Archivace: 15 let
Obsah alkoholu: 15 %
Objem: 0,75 l
Produkce: 1.300
Odrůda: Black Grenache 100%

Vše začalo v polovině 17. století, kdy rod Boironů, předkové rodiny Cellierů, vlastnil statek na pozemcích Chateauneuf-du-Pape. Zpočátku se rodina věnovala smíšenému hospodaření a postupně se specializovala na kulturu vinné révy. Zrodila se velká vinice.

Příběh se táhl několik staletí, až do dne, kdy Armand Cellier z Ardeche (francouzský department) přijel sklízet do regionu a byl sveden dcerou majitele Marie-Antoinetty Boiron. Jejich svatbu, oslavenou v roce 1938, krutě zkompromituje Armandova nečekaná mobilizace a jeho zadržování na pět let v Německu.

K dlouho očekávanému návratu Armanda porodila Marie-Antoinette Cellier Roseline a Marceau (přezdívaný „Marc“) Cellier, zatímco pár zdědil vinici Boiron v 50. letech 20. století. První generace vinařů Cellier byla oficiálně uvedena na trh.

V roce 1970 Marceau Cellier po vzoru svého otce převzal rodinné panství po vojenském pobytu v Německu. Protože vždy žil na panství, réva pro něj neměla žádné tajemství. Velkou pomocí byla i jeho manželka Annie Jacumin, která pocházející z rodiny vinařů umožnila získání 4 hektarů vinic. Tradice pokračovala až do roku 2007, kdy byl plamínek opět předán potomkům rodiny.

Třetí generace rodiny Cellier pokračuje ve své cestě mezi respektem k technikám předků a myšlením „out-of-the-box“. Ludovic Cellier (starší), jeho manželka Nathalie a jeho bratři Julien (druhý) a Benoit (mladší) oficiálně vytvořili „Domaine des 3 Cellier“ v srpnu 2007. Dědicové znalostí deseti generací pěstitelů a využívající různé dovednosti, všichni čtyři ovládají umění révy a pracují na vytváření špičkových vín.

 

S 19hektarovým pozemkem a úspěchem, který se stal mezinárodním, se doména nyní specializuje na Chateauneuf-du-Pape, ale nabízí také Cotes-du-Rhone a Vin de France.