Chateauneuf-du-Pape Privilege 2016

DODÁME V DŘEVĚNÉ DÁRKOVÉ KRABICI
MIMOŘÁDNÉ VÍNO PATŘÍ MEZI 1% NEJLEPŠÍCH VÍN SVĚTA
Degustace 2015 Vizuální: červená tmavá barva fialový odstín.
Aromatická, komplexní, chuť lékořice, ostružiny, rašeliny, jemného tabáku.
V ústech je aromatické a sametové , s tóny lékořice, černého ovoce.
Třísloviny jsou masité, elegantní. Toto víno má dlouhou perzistenci v ústech.

946          91

2 450 Kč 2 024,79 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem (6 ks)
Chateauneuf-du-Pape Privilege 2016
Chateauneuf-du-Pape  Privilege 2016
Tip

Detailní popis produktu

Oblast: Údolí Rhony.
Terroir: Zaoblené oblázky, písky / safry. Hamlet: Le Mourre de Gaud, Valori, Palestor.

Black Grenache 30 %, Mourvèdre 10 %, Syrah 60 %.
Alkohol : 15 % obj.

Výroba v ekvivalentu 750 ml: 1300 lahví. Dostupné velikosti lahví: 750 ml.

Datum lahvování: 2019-02-15.

Dělání vína Organická kultura. Ruční sklizeň postupným tříděním. Fermentace v tanku surového cementu, uhličitá macerace. Tradiční korková zátka, čeření, zrání v sudu, zrání v nerezovém tanku, lehká filtrace.

Servírovací teplota: Mezi 14°C a 16°C.
Archivace :  mezi 2019 a 2030.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Původ: Francie, Vallée du Rhône
Označení: AOC Chateauneuf du Pape
Archivace: 15 let
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 15 %
Produkce: 1.300
Odrůda: Black Grenache 30 %, Mourvèdre 10 %, Syrah 60 %.

Vše začalo v polovině 17. století, kdy rod Boironů, předkové rodiny Cellierů, vlastnil statek na pozemcích Chateauneuf-du-Pape. Zpočátku se rodina věnovala smíšenému hospodaření a postupně se specializovala na kulturu vinné révy. Zrodila se velká vinice.

Příběh se táhl několik staletí, až do dne, kdy Armand Cellier z Ardeche (francouzský department) přijel sklízet do regionu a byl sveden dcerou majitele Marie-Antoinetty Boiron. Jejich svatbu, oslavenou v roce 1938, krutě zkompromituje Armandova nečekaná mobilizace a jeho zadržování na pět let v Německu.

K dlouho očekávanému návratu Armanda porodila Marie-Antoinette Cellier Roseline a Marceau (přezdívaný „Marc“) Cellier, zatímco pár zdědil vinici Boiron v 50. letech 20. století. První generace vinařů Cellier byla oficiálně uvedena na trh.

V roce 1970 Marceau Cellier po vzoru svého otce převzal rodinné panství po vojenském pobytu v Německu. Protože vždy žil na panství, réva pro něj neměla žádné tajemství. Velkou pomocí byla i jeho manželka Annie Jacumin, která pocházející z rodiny vinařů umožnila získání 4 hektarů vinic. Tradice pokračovala až do roku 2007, kdy byl plamínek opět předán potomkům rodiny.

Třetí generace rodiny Cellier pokračuje ve své cestě mezi respektem k technikám předků a myšlením „out-of-the-box“. Ludovic Cellier (starší), jeho manželka Nathalie a jeho bratři Julien (druhý) a Benoit (mladší) oficiálně vytvořili „Domaine des 3 Cellier“ v srpnu 2007. Dědicové znalostí deseti generací pěstitelů a využívající různé dovednosti, všichni čtyři ovládají umění révy a pracují na vytváření špičkových vín.

 

S 19hektarovým pozemkem a úspěchem, který se stal mezinárodním, se doména nyní specializuje na Chateauneuf-du-Pape, ale nabízí také Cotes-du-Rhone a Vin de France.